Tesisimiz

Genç Yetenekler Arkas Spor Tesisleri’nde Yetişiyor

Arkas Spor, Karşıyaka Örnekköy’de yapımı tamamlanan Arkas Spor Tesislerini hizmete açtı. Başarı çıtasını her yeni zaferle biraz daha yükseltmeyi hedefleyen Arkas Spor, Türk sporunun gelişimine ve sağlıklı sportif nesillerin yetişmesine katkıda bulunacak Arkas Spor Tesisleri’nde Arkas Spor kültürünü genç yeteneklere aşılayacak. Toplam 3 bin metrekare alan üzerine kurulu komplekste bir tanesi tribünlü iki adet spor sahası ve sporcuların gelişimi için her türlü teknik donanım bulunuyor.

“Her şey hayal etmekle başlar” sloganıyla yola çıkan Arkas Spor , bir kez daha altyapı çalışmalarına ve sosyal sorumluluk bilincine önem verdiğini göstererek, çalışmalarına 2006 yılında başlanan Arkas Spor Tesisleri‘ni hizmete soktu.

Karşıyaka – Örnekköy’de 3 bin metrekarelik alana üzerine kurulu Arkas Spor Kompleksi’nin açılış töreni; İzmir Valisi Sayın Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu, Vali Yardımcısı Fahri Aykırı, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Voleybol Federasyon Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Arkas Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Arkas Spor As Başkanı Bernard Arkas ve Arkas Spor Yönetim Kurulu üyeleri ve konukların katılımıyla 08 Şubat 2008 Cuma günü gerçekleşti.

Arkas Spor As Başkanı Bernard Arkas’ın açılışta kaptığı konuşmada İzmir’i marka şehir yapabilmek için ekonomi ve sosyal hayat kadar, sporun alt yapısına önem verilmesine dikkat çekti.

“Futbola endeksli olmayan spor ve başarı anlayışını İzmir’e yerleştirmeliyiz. İzmir, İtalya’nın Modena şehri gibi bir voleybol şehri olabilir. Bunun yanında İzmir’in doğasına uygun yüzme ve yelken gibi deniz sporlarını da teşvik etmeliyiz. Başarı; Arkas Sporu taraftarı olan bir şehir kulübüne dönüştürdü. Yerel basının desteğinin de bunda katkısı çok büyük. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak için daha fazla spor yapmalarına imkan tanıyacak şartları oluşturmak kamu ve özel sektör hepimizin görevi. Bu bir sosyal sorumluluktur” dedi.

700’e Yakın Genç Bir Arada Antrenman Yapabiliyor

Kulübe ismini verdiği 2001 yılından bu yana gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp spora yönlendirme bilinciyle hareket eden Arkas Spor, başarılarının getirdiği “şehir kulübü” kimliğini, tesisleriyle kurumsallaştırdı.

Türkiye Ligleri’nde ve Avrupa’da daha büyük zaferlere imza atmak hedefiyle hayata geçirilen tesis, Arkas Sporlu 700’e yakın gencin bir arada antrenman yapabilecekleri alana sahip. Arkas Spor Kompleksi’nde , A takımına gelen oyuncuların kondisyon ve tıbbı kontrollerden geçmesine olanak tanıyan teknik donanım da bulunuyor.

Alt Yapı Bu Tesiste Yetişiyor

Türk Sporunun gelişimine katkıda bulunmak ve örnek sporcular yetiştirmek için alt yapı çalışmalarına her daim önem veren Arkas Spor, bu tesisler sayesinde toplam beş yüze aşkın genç yeteneği yetiştiriyor.

Voleybol okullarında 500 kişinin antrenman yaptığı tesiste ayrıca bir üst takıma çıkabilmek hedefiyle 2.lig bayan, genç, yıldız, minik erkek ve kız takımlarında toplam 260 sporcu çalışıyor.

Alt Yapı Başarıları

Geçtiğimiz sene(2011-12) hem Yıldız Erkekler hem Küçük Erkekler hem de Küçük Bayanlarda Türkiye Şampiyonu olan Arkas Spor bu yıl PAV liginde (profesyonelliğe aday voleybol ligi) Genç Erkekler Türkiye Şampiyonu oldu. Bu sayede alt yapısının da ne kadar iyi çalıştığını göstermiş oldu.

Arkas Spor Yüzme şubesi ise 6-7-8 yaş grubunda geçtiğimiz sezon 48 sporcusuyla katıldığı kabotaj bayramı etkinliklerinde çeşitli yaş ve branşlarda 22 madalya aldı. Yüzmede de iddialı olduğunu kanıtlayan Arkas Spor, yelken ve windsurf’te de çeşitli başarılara imza atıyor.

3 bin Metrekarelik Arkas Spor Tesisleri’nde Neler Var?

  • Biri tribünlü iki adet spor sahası
  • Yoga, Fitness Salonları
  • Hakem, Antrenör, Doktor Odaları
  • Sporcular için konaklama ve dinlenme odaları
  • Sauna
  • Spor Malzemeleri Satış Ofisi
  • Fizik Tedavi Merkezi
  • Seminer Salonu
  • Tv/Dinlenme Odası
  • Yemekhane ve kafeterya